Zrušte novoroční předsevzetí. Stejně nefungují.

 

Dali jste si, tak jak většina lidí, nějaké novoroční předsevzetí? A jak na tom jste? Opravdu ho plníte? Většina lidí, a za několik dní snad všichni, dané předsevzetí stejně nedokončí.

Víte proč?

Když si někdo dává předsevzetí, tak je to většinou v oblasti, kde není spokojený. Minulý rok (a mnohdy i několik let předtím) si už podobné předsevzetí dal, ale z různých důvodů to „nevyšlo“. Jediné, co získal, byl větší pocit nespokojenosti. A tento pocit nespokojenosti se každý rok spíše prohlubuje.

 

Mám pro vás jeden návrh.

Pojďte to letos udělat jinak.

Zrušte novoroční předsevzetí a nejdříve se rozlučte s rokem minulým.

 

Ano, než začnete něco nového, tak nejdříve se rozlučte s tím starým. Ale ne tak, co se vám nepovedlo. To určitě ne. Podívejte se na minulý rok z pohledu, co se vám povedlo. Občas totiž zapomínáme, a ani si nevšimneme, co všechno úžasného se minulý rok stalo. Člověk je velice zvláštní tvor. Pamatuje si spíše to negativní, a to krásné považuje za samozřejmost a za něco, co nestojí ani za řeč.

Ale to je velký omyl. Člověk by se měl živit spíše těmi krásnými pocity než tím, co se zase nepovedlo. Jedině tak dokáže něco v životě změnit. A taky se mu žije jednodušeji. Pojďte si tedy zjednodušit život.

Ale teď prakticky. Jak takové rozloučení se starým rokem provést?

Já jsem si vzala svůj diář na rok 2018 a začala jsem listovat stránku po stránce. A vzpomínala na všechny ty úžasné věci, které se udály. A že jich bylo. Ti z vás, kteří jste byli na některé mé akci, použijte třeba sklenici záchrany nebo sešit, do kterého si večer zapisujete.

Najednou jsem byla zase s těmi lidmi na seminářích, workshopech, terapiích, konzultacích, vařeních a přednáškách. Ve všech článcích, které jsem napsala a ve videích, které jsem natočila. Znovu jsem si vybavila každého človíčka, který se mnou strávil čas, a bylo to něco úžasného. Zase jsem byla v Čajovně Setkání, u sebe v kanceláři, ve všech firmách, knihovnách, mateřských centrech a klubech.

Prošla jsem čas, který jsem strávila na všech školeních a seminářích, kde jsem byla ta, kterou školí.

Taky jsem si znovu prošla čas s dětmi a zavzpomínala na všechny ty kroužky a společné chvíle. Vzpomněla jsem si, jak se mi Blanka vždy „zhroutila“ do auta po tréninku v atletice, ale přesto všechno šla znovu a znovu na trénink, a nakonec měla první místo ve své kategorii O nejlepšího Nymburáka. Byla jsem znovu s Anežkou u stolu, kdy mi povídala všechny ty úžasné věci, které se jí povedly. O škole i o tancování. A taky jsem znovu byla s Pavlíkem a připomínala si ty nádherné chvíle, kdy natáčel.

Pak přišla řada i na manžela a znovu jsem si vybavovala chvíle, kdy mi pomáhal. Ptal se, co potřebuji udělat, a taky na společně strávené chvíle. Kdy jsme po 17 letech měli náš první společný víkend bez dětí.

Najednou jsem byla v úplně jiném světě, ale hlavně jsem měla úplně jinou náladu. Nebylo tam, co se nepovedlo (i to se minulý rok samozřejmě stalo), ale zaměřila jsem se na to krásné.

A s tímto pozitivním naladěním jsem vykročila do nového roku.

Není tam žádné předsevzetí, vždyť se snažím žít co nejlépe (tak jak vy všichni). To, co se nepovedlo, tak časem zjišťuji, že to takový propadák nebyl. A některé nepovedené věci se nakonec ukazují docela povedené. A jak říká naše Blanka: „Všechno je relativní“. Má pravdu.

Udělejte si tedy rekapitulaci toho krásného, co se vám loni povedlo a zabalte si tuto náladu s sebou do tohoto roku. Je to určitě lepší než vymýšlet předsevzetí, které nás přivedou k frustraci. A taky za všechny ty nádherné chvíle a věci, které se minulý rok staly, poděkujte.

 

A tak na samotný konec tohoto článku bych vám všem chtěla poděkovat, že jste tady se mnou a můžeme jít alespoň část cesty spolu. Jsem moc ráda, že jsem vás potkala a moc si toho vážím.

S úctou Hanka Havlátová a její www.zazracnehubnuti.eu

Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma