CHCETE NEUSTÁLE HUBNOUT NEBO ZHUBNOUT?

Asi každý z nás zažil nespokojenost se svým vzhledem. Taky jsem to měla. Potřebovala jsem shodit 10kg. Najela jsem na ověřený jídelníček a začala ho dodržovat. To jsem vydržela celý týden. Pak, jakoby nastal zlom,  jsem začala  bezmyšlenkovitě jíst úplně všechno, na co jsem doma přišla. Během jednoho dne jsem snědla tak obrovské množství jídla, že se to ani nevešlo na náš stůl. Potom se samozřejmě dostavil pocit viny. Znovu jsem se tedy vrátila k jídelníčku. Tentokrát jsem to vydržela celé tři dny. No, co vám budu povídat. Situace se opakovala ještě mnohokrát a já jsem po měsíci hubnutí měla navíc 1,5 kg a taky obrovský pocit marnosti a odporu k vlastnímu tělu. Bylo tedy jasné, že tudy cesta nevede. Potřebovala jsem nějakou vzpruhu a jednoduché, ale jasné kroky na zvýšení vůle a sebepřijetí. Po dlouhém hledání a ověřování, jsem našla způsob jak jednoduše a žitelně zhubnout.

Zde malá ochutnávka.

dessert-526599_1280

CO JE TŘEBA K HUBNUTÍ?

 

Většina lidí si myslí, že nejdůležitější je jídelníček. Určitě mají pravdu, ale jsou zde daleko důležitější věci. Záleží na způsobu nastavení vaší mysli. Tam je začátek. Když si totiž budete říkat, že jste tlustí, tak tím určitě nezhubnete. Hubnutí má totiž dvě poloviny: jedna je jídelníček a druhá je hlava. A na obou frontách musíte postupovat současně.

 

JAK TEDY PODPOŘIT OBĚ FRONTY?

Musíte dát svému tělu a hlavně mozku na srozuměnou, že jste se rozhodli ke změně. Zde popíši alespoň některé kroky.

1. Změna chování

Začněte dělat věci jinak. Hned jak ráno vstanete si připomeňte, co všechno vaše tělo umí (např. umí dýchat, chodit, podat věci, myslet…). Tělo dělá spoustu věcí, o kterých ani nevíte a je dobré, si to připomínat. Obrátíte tím mysl k pozitivnímu vnímání a to, co se vám nelíbí, se vzdálí.

Pak začněte dělat věci v jiném pořadí, než jste obvykle zvyklí. Pokud jdete nejdříve na WC, pak se oblečete, pak jdete do koupelny, zkuste dané úkony přeházet. A dělejte to po celý den. Jděte jinou cestou do práce, změňte zaběhlý rituál v práci. Prostě udělejte co nejvíce změn. Váš mozek okamžitě zpozorní a začne očekávat změny.

2. Změna konzumace jídla

Další změna může být ve způsobu jak jíst. Každé sousto, které se vám dostane do úst, pořádně rozžvýkejte. Má to hned několik plusů. Pořádným žvýkáním pomáháte jednotlivým ogránům (například slinivce, žaludku, tenkému střevu…). Dále méně sníte a hlavně začnete si vybírat jídlo. Postupně se vám totiž pročistí chuťové pohárky a vy začnete vnímat kvalitu jídla. A to je přesně to, o co jde. Vy už nebudete chtít jíst nevhodnou stravu. Začnete zvažovat co si dáte a nakonec si sami zvolíte vhodný jídelníček. Začnete si užívat jídlo.

 3. Změna vidění vlastního těla

Každý má svou představu o ideálním těle. A tu je vhodné podporovat. Přeneste se do doby za 2 roky (je to dostatečně dlouhá doba na změnu a mozek se nebude bránit). Jak bude vypadat vaše ideální postava? Snažte se vizualizovat co nejvíce detailů. Začněte od nohou, pak přejděte na vaše boky, bříško, hrudník, ruce. Uvědomte si pružnost vaší páteře, krásu vašeho obličeje, co vyzařuje vaše postava, jakou náladu máte, jak se cítíte. Pokud máte nějaké oblíbené oblečení, které je vám malé, ale moc rádi byste ho nosili, představte si, jak jste v něm oblečeni. Tuto představu neustále zdokonalujte. Váš mozek to přijme a začne vás podporovat. Změny se potom budou dít daleko rychleji.

weight-loss-494284_1280

Další návody najdete v e-booku, který je ke stažení zde.

 

Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma