Co zase uvařit? díl 2 aneb jídelníček na celý den

Po delší odmlce pokračuji v rubrice, co zase vařit. Níže naleznete jídelníček na celý den. Může ho využít každý. Primárně je určen pro lidi, kteří chtějí hubnout, nebo si udržet své kila. Opět je vše rozděleno na snídaní, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři. Je určen pro sacharidové i bílkovinové typy. Rovněž se snažím o minimalismus. Zastávám názor, že není vhodné v kuchyni trávit polovinu života. Prostě rychle, zdravě a jednoduše.

 

snídaně:

celozrnné pečivo, 1 lžička másla, 2 plátky šunky, 4 cherry rajčátka, černé olivy, minimálně 250–500 ml zeleného čaje

Na pečivo namažeme máslo. dáme šunku a ozdobíme cherry rajčátky a černými olivami.

dopolední svačina:

ovoce (jablko a hroznové víno), minimálně 250 ml vody

Opět doporučuji zelený ječmen.

oběd:

celozrnné těstoviny s houbami s rajčaty, 250–500 ml vody

50 g celozrnných těstovin (hmotnost je v sušeném stavu) – doporučuji uvařit dvojnásobné množství – druhou polovinu těstovin si dejte do uzavíratelné misky a dáme ji do ledničky, další den z nich uděláme těstovinový salát

žampióny 150 g, 1/2 cibule, sůl, kmín (ideálně drcený), smetanu 12 % (2 lžíce), 1 plátek másla

Těstoviny uvaříme dle návodu na sáčku. Žampióny nakrájíme na plátky, cibuli nakrájíme na kostičky. Na pánvi roztopíme máslo a dáme cibuli a žampióny. Přidáme sůl a kmín. Občas zamícháme. Počkáme, až se přebytečná voda odpaří a směs mírně usmaží. Pak přidáme smetanu. Hotovou směs nalijeme na těstoviny. Podáváme s rajčaty a rukolou, či jiným salátkem.

odpolední svačina:

humus 100 g se zeleninou (okurka, mrkev, kedlubna – doporučuji udělat dvojnásobnou porci, druhou polovinu zeleniny si dejte k večeři)

Humus můžeme koupit nebo si jej udělat.

Pokud budete humus vyrábět, tak zde je návod:

Budete potřebovat 50 g nevařené cizrny (lze koupit i vařenou v plechovce), 1 lžíci tahini (sezamová pasta), 1 stroužek česneku, sůl, mletý černý pepř, mletý římský kmín, šťávu z citrónu. Do uvařené cizrny přidejte všechny další ingredience a rozmixujte do hladka.

Zeleninu omyjeme, oloupeme na nakrájíme na proužky. Zeleninu namáčíme do humusu.

večeře:

1. varianta: to, co bylo na odpolední svačinu

2. varianta: krůtí plátek (150 g) se zeleninou (klidně použijte tu samou zeleninu jako na svačinu)

Krůtí prso mírně naklepeme, osolíme, opepříme a přidáme bazalku a rozmarýn. Grilujeme na elektrickém grilu. Podáváme se zeleninou.

Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma