Co zase uvařit? díl 1.

Tak tuto otázku si asi v poslední době pokládá nejedna mamina, starající se o své ratolesti doma. Co uvařit, aby to bylo rychlé, jednoduché, zdravé, levné a v konečném důsledku taky s nejmenším počtem kalorií? Níže naleznete jídelníček, který vám může pomoci tyto požadavky splnit. Předem přeji dobrou chuť.

 

Jídelníček obsahuje vždy snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři.

Uvádím zde všech pět jídel, ale pamatujte. Je vždy na vás, kolik jídel za den budete mít. To si musíte vyzkoušet jen vy. Někdo má všech 5 porcí jídla, někdo 4 a někdo 3. Navíc vždy záleží na tom, jak se daný den cítíte a zda máte hlad.

Vždy platí, že hlad mít nesmíte. A taky není vhodné být přesycený.

Ke každému jídlu je podáváno i pití. U každého jídla je taktéž návod na přípravu.

Jídelníček je vždy určen pro 1 osobu.

Snažím se jídelníček dělat co nejefektivněji, proto někdy doporučuji oběd a večeři stejný. Jediný rozdíl je v tom, že k večeři si nedávejte přílohu. Pro ty z vás, kteří nechtějí jíst na večeři to samé, co na oběd, mám i jinou variantu.

Pokud je uvedeno v jídelníčku celozrnné pečivo, doporučuji následující možnosti: chléb Fit den Sporty, chléb Fit žitný, Večerní chlebík, Racio Knäckebrot žitný, Mestemacher Trvanlivý chléb speciální.

 

snídaně:

plátek celozrnného chleba, 1 malá lžička másla, 1/2 banánu, minimálně 250–500 ml zeleného čaje

Na plátek chleba namažeme máslo. banán nakrájíme na kolečka a dáme na namazaný chléb.

dopolední svačina:

zbylá polovina banánu, 1jablko, 1/2 lžíce Chia semínek, minimálně 250 ml vody

Banán nakrájíme na kostičky (asi 0,5 cm x 0,5 cm), přidáme nakrájené jablko, semínka a vše zamícháme.

Doporučuji ještě vypít 250 ml zeleného ječmene. Dodá vám všechny potřebné vitamíny a minerály a nemáte takovou chuť na sladké. Navíc mění pH v těle, takže ulehčuje hubnutí.

oběd:

zapečená zeleninová směs v cuketě, vařené brambory, 500 ml džusu bez přidaného cukru, zředěného v poměru 1:1 s vodou (250 ml džusu a 250 ml vody)

(1 porce – pokud budete chtít mít na večeři také zapékanou cuketu, vše dejte 2x)

100 g kuřecích prs, 1/4 cukety, 1/2 červené papriky, 1/2 cibule, 1/4 lilku, 1 stroužek česneku, koření na pečené kuře, provensálské bylinky, sůl, olivový olej

Kuřecí prsa nakrájíme na nudličky, osolíme a ochutíme kořením na pečené kuře. Na pánvi rozehřejeme řepkový olej a lehce orestujeme nudličky. Červenou papriku, cibuli a lilek nakrájíme na kousky a přidáme k orestovaný prsům. Cuketu vydlabeme, omyjeme, potřeme rozdrceným česnekem, olivovým olejem a osolíme. Vnitřek cukety můžeme ještě okořenit provensálským kořením. Takto připravené cukety vložíme na plech a naplníme směsí masa a zeleniny. Vložíme do vyhřáté trouby na 200 °C a zapékáme asi 20 minut. Vyzkoušíme, aby paprika byla lehce tvrdá na skus. Do uvařených brambor dáme nakrájenou pažitku a promícháme.

odpolední svačina:

mandlové mléko 400 ml

večeře:

  1. varianta: zapečená zeleninová směs v cuketě, jogurtový dip, bylinkový čaj 250–500 ml

Doporučuji upéct si na oběd rovnou 2 kousky cukety. Aby byla nějaká změna, tak si k tomu dejte jogurtový dip a vynechejte brambory.

Na jogurtový dip potřebujete bílý jogurt, sůl a česnek. Utřete česnek se solí a vmíchejte do jogurtu.

  1. varianta: Pokud nebudete mít nic z obědu, tak je zde ještě jedna varianta večeře: Mozzarella a zeleninový salát

Nakrájejte na kostičky papriku, rajče, čínské zelí a okurku. Osolte a dochuťte italskými bylinkami. Na salát dejte nakrájenou Mozzarellu.

 

Pokud se vám jídelníček líbil, budu ráda za sdílení, či laik.

Krásný den přeje Hanka

Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma