Chia puding pro snadnější hubnutí

Co dát dětem na svačinu? Případně, co dopoledne svačit a ještě hubnout? Nabízím jednu úžasnou možnost. Jde o chia puding. Přitom chia semínka jsou zařazovány mezi super potraviny a určitě tam patří právem.

A co obsahují: jsou zdrojem nenasycených mastných kyselin Omega 3 a 6 v ideálním poměru 1:3, vitamínů A, skupiny B (B1, B2, B3, B9), C a E, minerálů (železo, zinek, hořčík, draslík, fosfor, vápník), vlákniny (téměř 40 %)

Patří mezi silné antioxidanty, a ještě snižují chuť k jídlu. Takže pro zdravý život a hubnutí super.

 

 

A co budete potřebovat na výrobu?

chia semínka

vodu

banán a další ovoce dle chuti (např: mandarinku, pomeranč, jablko, hrušku, jahody, maliny… nebo sušené ovoce  – rozinky, brusinky, švestky, datle…) – podle toho, jaké je právě období

Jak budete postupovat:

Chia semínka nejprve namočte do vody (vody dejte 3x více než semínek). Ideální je nechat semínka tak 3 – 4 hodiny ve vodě. Velmi záhy začnou semínka ve vodě gelovatět a nakonec nezbude v nádobě žádná voda.

Po určeném čase přidejte do nádoby rozmixovaný banán a vše promíchejte.

A pak už jen do připravené sklenice vložte postupně vrstvy chia pudingu a ovoce. Já jsem ještě pro děti přidala piškoty, ale není to nutné. Taky je vhodná jedna vrstva jogurtu. ve fantazii se meze určitě nekladou.

 

PŘEJI DOBROU CHUŤ

 

Další recepty a jídelníček najdete zde:

MÁJOVO HUBNOUCÍ JÍDELNÍČEK

VÁNOČNÍ RECEPTY

 

 

 

 

Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma