Zkušenost se změnovou technikou – Vaneska a její kulička

Při svých hubnoucích terapiích a terapiích života, mimo jiné, používám i změnové techniky NLP. Chtěla bych se s vámi podělit o mou úžasnou zkušenost s malou Vaneskou (7 let).

Před nějakou dobou jsem se setkala s holčičkou, která velmi trpěla rozchodem rodičů. Když jsem si s ní začala povídat, využila jsem jednu z mnoha metod NLP. V tomto případě jsem použila metodu Submodalit. Pomocí ní si holčička vybavila situaci, která jí nebyla příjemná. Ukázala mi, že tuto situaci vnímá v oblasti srdíčka, a že je velká asi půl metru. Když jsem začala vizuálně danou velikost zkracovat, tak jsem měla možnost, spolu s maminkou, vidět, jak se holčička začíná smát. Co smát, ona měla tak nádherný rozzářený úsměv, lidově bych řekla pusu od ucha k uchu. Daný pocit nakonec byl velikosti  3 cm kuličky – hopíka, který si holčička chtěla nechat. Maminka říkala, že tak velký úsměv už u ní dlouho neviděla. Asi po čtrnácti dnech, kdy jsem mluvila s maminkou, tak jsem se dozvěděla, že když ji přepadnou nepříjemné vzpomínky na tatínka, tak si jde do svého koutku a začne si s kuličkou hrát. Za další měsíc kuličku již nepoužívá a je úplně v pohodě. Jak vidíte, tak i takovým způsobem může pomoci změnová technika.

 

Děkuji mamince Vanesky, že jsem směla použít jejich příběh. Holky, jste úžasné.

Hanka Havlátová
Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma