Nepečená zdravá buchta pro hubnutí

Máte rádi sladkosti? A víte, co jíst, když chcete zhubnout a taky si dát něco dobrého „na zub“? Udělejte si nepečenou zdravou buchtu, která je moc chutná.

 

Suroviny:

semínka: 1 lžíce chia semínek, 2 lžíce slunečnicových semínek, 1 lžíce lněných semínek, 2 lžíce dýňových semínek, 2 lžíce sezamových semínek

1 sáček (250 g) sušené švestky

1/2 lžičky sušené citronové kůry drcené (nemusíte použít)

1/2 lžíce skořice

2 lžíce kakaa

2 banány (na krém)

2 lžíce medu

1 banán (ozdoba)

 

Nejdříve smícháme všechny semínka, zalijeme vodou (vše bude ponořeno) a necháme tak 1 hodinu bobtnat. Já tuto směs většinou nechám nabobtnat přes noc. Všechna voda se vsákne do semínek. Takto upravená semínka vložím do mixéru a vše rozmixuji. Postupně přidávám skořici, citronovou kůru a sušené švestky nesířené. Pokud jsou sířené, propláchnu je v teplé vodě a osuším. Po rozmixování hmotu rovnoměrně rozprostřu na plech, který je vyložený pečícím papírem.

Dále si připravím krém. Do mixéru dám banán, kakao, med. Taktéž rozmixuji a poliji již připravený korpus ze semínek. Pak vezmu poslední banán, nakrájím je na kolečka, asi 7 mm tlustá, a vložím je do krému, který je na plechu.

Celý plech dám do mrazničky na 1 hodinu, aby vše ztuhlo.

 

DOBROU CHUŤ.

 

Další recepty a jídelníček pro hubnutí naleznete zde: MÁJOVO LETNÍ HUBNOUCÍ JÍDELNÍČEK

Hanka Havlátová
Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma