Hubnutí není žádná „hurá akce“ – 1 část

Přesně tak. Spousta lidí dělá z hubnutí tzv. „hurá akci“. Vezme si jídelníček a hurá na hubnutí. A pak se diví, že za nějakou dobu, a většinou jde o dost krátkou dobu, od hubnutí ustoupí. Je důležité si uvědomit, že hubnutí není žádná hurá akce. Je potřeba se na něj pořádně připravit. Je to stejné, jako byste jeli do cizí země. Taky se hned po rozhodnutí nevydáte na cestu, ale vše se snažíte naplánovat. A nejen to. Nejdříve si zjistíte, co máte, co potřebujete, kam chcete jet a jak se tam dostanete. A úplně stejně můžete postupovat i při hubnutí.

Jednoduše si zjistíte, co si o hubnutí myslíte, jaké potraviny vám nevyhovují a jací jste strávníci. Zjistíte si, proč jíte, když jste vlastně najedení a jíst ve skutečnosti nemusíte.

Když to neuděláte, tak pak stojíte rozčarovaní, že jste zase neuspěli při hubnutí. Přitom to není neúspěch, ale nepřipravenost a nevědomost. Jednoduše jste si nezjistili váš současný stav. Takže nevíte, jak a proč reagujete tak, jak reagujete. Ani přesně nevíte, kam jdete a jak tam máte dojít.

 

A o tom si povíme právě teď.

 

1 KROK PŘI HUBNUTÍ:

Zeptejte se sami sebe, co si vlastně o hubnutí myslíte. Je to těžké? Myslíte si, že můžete skutečně uspět? Velmi často si totiž myslíte některou z následujících věcí:

Nikdy nezhubnu.

Hubnutí je těžké a zase přijde jo-jo efekt.

Hubnutí je odříkání.

Hubnutí mě nebaví.

Nikdy nebudu mít vysněnou postavu.

Nedokážu to.

Uznejte, s takovým přesvědčením ani hubnout nejde. To se nedivte, že se vám stane to, co si myslíte.

Po zjištění, co si myslíte, je důležité tyto věty změnit, nahradit vhodnějšími nebo jim dát jiný význam. Jednotlivé metody učím při svých Kurzech plných změn s NLP. Pak odpadnou zbytečné bloky a začne se vám hubnout lehčeji.

 

Malou ochutnávku změnové metody si můžete vyzkoušet zde. Jde o metodu, zvanou PŘEDSTAVA.

Tu používám hlavně tehdy, když mě někdo rozčílí nebo když nejsem spokojena s danou situací. A jak na ni?

 

  1. Nejdříve si vybav člověka, nebo situaci, která tě rozčiluje nebo je ti nepříjemná. Vytvoř si představu této osoby (situace) ve své mysli a všímej si vlastností, které má. Jak je osoba veliká, jak vypadá, jaký má obličej, co říká, kde se nachází. Taky je důležité, zda má představa nějakou barvu. Zda je černobílá nebo barevná.
  2. Až máš představu vytvořenou, tak ji vem (třeba v podobě obrázku) a pokud je barevná, tak z ní udělej černobílou představu.
  3. Další krok je zmenšování představy. Zmenšuj ji, až je co nejmenší.
  4. A pak ji odhoď do dálky. Je velice důležité, abys vnímala své pocity. Tím, jak představu vzdaluješ, tak pocit slábne.
  5. Několikrát tuto scénu s odhozením opakuj. A všímej si, jak se mění představa a pocit.

 

 

Tak, máme první krok. Už víte, co si myslíte o hubnutí a naučili jste se metodu Představa. Ve druhém kroku si zjistíte, jací strávníci jste. Ale to až v další části.

 

odkazy na metody: KURZ PLNÝ ZMĚN POMOCÍ NLP

hubnoucí terapie:  HUBNOUCÍ TERAPIE

 

Hanka Havlátová
Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma