Cizrna s batáty

Jak jsem již několikrát psala, pro podzim je vhodné změnit jídelníček. Je vhodné přidávat více obilovin, luštěnin a taky blanžírované zeleniny. Pro vaši inspiraci přidávám jednoduchý návod na zdravý oběd, či večeři.

Z luštěnin je velmi oblíbená cizrna. Můžete ji taky znát pod názvem římský hrách. A čím je ještě pro nás přínosná? Jsou v ní zastoupeny téměř všechny minerály a vitamíny. Hlavně obsahuje hodně železa (více než jiné druhy luštěnin), ale taky vápníku, hořčíku, draslíku a manganu. Navíc má vysoký obsah vlákniny.  Jak vidíte, je určitě vhodné ji zařadit do jídelníčku. Navíc teď, v podzimním období, tělo „zatepluje“. Tak vzhůru do receptu.

 

Suroviny:

150 g cizrny (buď ji uvaříte ve vodě nebo použijete uvařenou)

1 větší batát

1 cibuli

3 stroužky česneku

1/2 skleničky sušených nakládaných rajčat s kapary

koření – římský kmín, kari, skořici, sladkou papriku

olivový olej

sůl

Batáty oloupeme, nakrájíme na kostičky velikosti cizrny, dáme na plech. Přidáme olej, všechno koření a sůl. Při

150°C pečeme asi 15 minut. Zatím si nakrájíme cibuli a na plátky česnek. Vložíme vše do hrnce s rozehřátým olejem a usmažíme dozlatova. Před koncem přidáme uvařenou cizrnu. Vše osolíme. Až jsou batáty upečené, tak je smícháme s cizrnou. Na kousky nakrájíme sušené rajčata a taktéž smícháme s batáty a cizrnou. Ještě přidáme kapary.

Můžeme vše podávat s rýží nebo kuskusem, či bulgurem. Doporučuji k tomu přidat salát z červené řepy.

 

DOBROU CHUŤ.

 

Jak na správné hubnutí?

 

 

Hanka Havlátová
Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma