Celerová pomazánka

Celer je někdy dost opomíjen, a tak bych vám chtěla alespoň v krátkosti připomenout jeho úžasné vlastnosti. Celer (kořen) je bohatým zdrojem vitamínů B1, B2, B6 a C. Dále draslíku, kyseliny listové, hořčíku, vápníku, železa, fosforu, sodíku a mnoha aminokyselin. A nejen to. Snižuje hladinu cholesterolu, ulevuje od zácpy, snižuje tlak, zlepšuje funkci ledvin, urychluje odstranění ledvinových kamenů a taky pomáhá při hubnutí a detoxikaci organismu. Jak vidíte, je prostě úžasný. A co z něho připravit? Třeba pomazánku.

 

Co budeme potřebovat:

1/2 celeru

2 mrkve

50 g eidamu

1/2 vaničky pomazánkového másla

150 g bílého jogurtu

sůl

česnek

Postup: Omytý a oloupaný celer nastrouháme na hrubém struhadle. Stejným způsobem připravíme i mrkev. Nahrubo nastrouháme i eidam. Vše smícháme, přidáme pomazánkové máslo, jogurt, sůl a prolisovaný česnek. Vše smícháme. Já mám raději pomazánku hustější konzistence, tak doporučuji bílý jogurt přidávat po lžičkách. Záleží jen na vás, jak hustou pomazánku chcete. Někdy místo soli použiji Solčanku.

PŘEJI DOBROU CHUŤ

DALŠÍ RECEPTY A JÍDELNÍČEK NALEZNETE ZDE

Hanka Havlátová
Člověk je úžasný tvor, který, pokud má potřebné podmínky, dokáže zázraky. Proto pomáhám lidem nacházet takové podmínky pro jejich rozvoj, aby byli spokojeni nejen se svým tělem, ale taky se svým životem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book o hubnutí zdarma